Nisin reshjet e borës, zbardhet Dardha dhe Valbona

Ditën e sotme, për shkak të përkeqësimit të motit dhe uljes së temperaturave, në juglindje dhe veri të vendit kanë nisur reshjet e para të borës.

Reshjet janë regjistruar në pikën turistike të Dardhës dhe në Valbonë.

Ndërkohë, mësohet se ka nisur punë nga borëpastrueset për të shmangur problemet në rrugë./albeu.com


Shtuar 26.11.2021 09:34