Nis korrja e grurit në Ukrainë, ndërsa eksportet rifilluan (FOTO LAJM)

Eksportet e grurit kanë rifilluar nga Ukrainë ditët e fundit pasi Kombet e Bashkuara dhe Turqia ndërmjetësuan një marrëveshje për dërgesa të sigurta.

Një anijë me 6 tonë grurë po ashtu arriti mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit.

Gjithashtu këto ditë ukrainasit kanë nisur edhe korrjen e grurit për këtë vit. Pamje janë kapur nga fshati Zghurivka në rajonin e Kievit.