Ngrohet koha, temperatura pranverore na presin këtë të premte

Duke filluar gradualisht nga dita e nesërme mbi vendin tonë depërtojnë masa ajrore relativisht të paqëndrueshme dhe të lagështa.

Në këtë mënyrë moti parashikohet me kthjellime por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave mesatare dhe hera-herës deri të dendura në të gjithë territorin.

Era do të fryjë me drejtim jugperëndim – veriperëndim me shpejtësi mesatare deri në 6m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i ulët i forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen:                                                                                                                                                              

në zona malore -2 deri 12°C                                                                                                                                                           

në zona e ulëta -2 deri 18°C                                                                                                                                                                

në zona bregdetare 6 deri 18°C


Shtuar 16.02.2023 16:12