Nga Kodheli te Majko, kjo është hera e fundit që këta deputetë shkelin në Kuvend

Sot do të mbahet dhe seanca e fundit plenare për këtë legjislaturë në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë.

Kjo seancë do të jetë dhe e fundit për shumë deputetë të cilët do i lënë vendin deputetëve të rinj në shtator. Plot 34 deputetë të Partisë Socialiste nuk do të jenë më pjesë e Kuvendit në 4 vitet e ardhshme. Disa prej tyre nuk u kandiduan nga kryeministri Rama dhe të tjerë nuk u renditën në listën fituese.

Mes largimeve që të bien në sy janë padyshim ato të Mimi Kodhelit, Pandeli Majos, Fidel Yllit, Eglantina Gjermenit, Vasilika Hysit, Ervin Bushatit, apo Senida Mesit.

34 deputetët e PS-së që nuk do të jenë më pjesë e Kuvendit:

1.Adelina Rista
2. Adnor Shameti
3. Alket Hyseni
4. Almira Xhembulla
5. Anastas Angjeli
6. Anduel Xhindi
7. Arben Kamami
8. Bashkim Fino
9. Besnik Baraj
10. Ditmir Bushati
11. Dritan Bici
12. Edlira Bode
13. Edmond Leka
14. Eglantina Gjermeni
15. Elona Hoxha (Gjebrea)
16. Fatmir Velaj
17. Fidel Ylli
18. Ilir Beqaj
19. Mimi Kodheli
20. Musa Ulqini
21. Pandeli Majko
22. Robert Bitri
23. Rolant Xhelilaj
24. Sadi Vorpsi
25. Sadri Abazi
26. Senida Mesi
27. Spartak Braho
28. Vasilika Hysi
29. Vilma Bello
30. Xhevit Bushaj
31. Ervin Bushati
32. Ardit Konomi
33. Ardiana Jaku
34. Artemis Malo


Shtuar 7.07.2021 09:30