Nga Bleona Qereti te Rajmonda Bulku, kush janë të famshmit që kandidojnë për një post në PD

Kuvendi Kombëtar i thirrur nga Komisioni i Rithemelimit do të zgjedhë nesër Këshillin e ri Kombëtar të PD-së.

Drejtoresha e Komunikimit të Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo tha se deputetët dhe kryetarët e rinj të degëve do të jenë anëtarë të Këshillit Kombëtar për shkak të posteve që kanë.

Ndërkohë janë zbardhur emrat e kandidatëve për anëtarë të Këshillit Kombëtarë të PD dhe mes tyre vihen re edhe figura publike si Bleona Qerreti, aktorin e njohur, Bujar Kapexhiu, moderadoren Fjoralba Dizdari, aktori Julian Deda, këngëtari Renis Gjoka, aktorja Rajmonda Bulku dhe epidemiologu i njohur, Ilir Alimehmeti./albeu.com/

Lista:

 • Adriana Kalaja
 • Agron Kulicaj
 • Akil Kraja
 • Albina Deda
 • Aldo Bumci
 • Aleksandër Biberaj
 • Andi Dollapi
 • Andon Frokaj
 • Anduena Qefalia
 • Anisa Kadesha
 • Anxhela Malko
 • Arben Imami
 • Arben Ristani
 • Ardian Muka
 • Arnold Kariqi
 • Aulon kalaja
 • Aurel Bylykbashi
 • Bardh Spahia
 • Bislim Ahmetaj
 • Bujar Kapexhiu
 • Clirim Gjata
 • Dashamir Tahiri
 • Dash Alik
 • Edith Harxhi
 • Edvin Kulluri
 • Elton Bano
 • Edlira Bushati
 • Eni Kasmi
 • Enno Bozdo
 • Erald Kapri
 • Ervin Minarolli
 • Fatbardh Kadilli
 • Fatbardha Kadiu
 • Fjoralba Dizdari
 • Fiqiri Ismaili
 • Floriana Garo
 • Florion Mima
 • Genc Deromema
 • Genc Pollo
 • Gent strazimiri
 • Ilir Alimehmeti
 • Ilir Nikolla
 • Isa Sakja
 • Ivi Kaso
 • Jamarbër Malltezi
 • Julian Deda
 • Kejtis Kruja
 • Klevis Balliu
 • Laura Vorspi
 • Lorenc Luka
 • Lisandër Hoxha
 • Ledina Mandia
 • Lulzim Vrana
 • Megi Balliu
 • Osman Stafa
 • Patrik Sadikaj
 • Premtim Kryemadhi
 • Rajmonda Bulku
 • Rudina Hajdari
 • Renis Gjoka
 • Spiro Ksera
 • Suzana Guxholli
 • Voltana Ademi
 • Bleona Qereti