Nëse ke një mike zemre me këto shenja horoskopi, jeni me fat!

“Friendship never ends” – “Miqësia nuk merr fund kurrë”, këndonin Spice Girls që në vitet 90. Por miqësia, sidomos këto ditë, po shihet gjithnjë e më shumë si një thesar i çmuar, i vështirë për t’u mbajtur dhe gjetur. Marrëdhëniet janë gjithnjë e më sipërfaqësore dhe pavarësisht se jemi të rrethuar nga njerëz, realë dhe virtualë, ndjenja e vetmisë është shpesh e fortë, sepse në themel ajo që mungon është afria e kombinuar me ndjenjën e të qenit të pranuar thjesht për atë që jemi.

Por janë disa shenja të HOROSKOPIT, të cilat duhet të ndihemi krenare nëse i kemi në jetën tonë.

Dashi dhe Luani

Dashi dhe Luani, shenja të Zjarrit, e jetojnë miqësinë si një pasion të madh. Një dashuri e vërtetë me shikim të parë, me një ndjenjë zotërimi dhe xhelozie. Meqenëse egoja është e fortë tek ata, duhet të adhurohen nga miqtë. Sigurisht ata janë gjithmonë të gatshëm të mbrojnë njëri-tjetrin por gjithmonë në mënyrën që të dalin si heronj.

Demi dhe Shigjetari

Demi ose Shigjetari në miqësi janë të bashkuar pasi që të dyja janë shenja në të cilat Jupiteri, Planeti i komoditetit, është themelor. Për të dyja, sfera sociale është shumë e rëndësishme, e kuptuar si një ndjenjë e grupit, e ndarjes, e shijimit të jetës së bashku.

Binjakët

Të gjitha shenjat e ajrit kanë ndër karakteristikat e tyre shoqërizimin, por Binjakët janë shenja e miqësisë së adoleshentëve. Të lindurit e kësaj shenje kultivojnë miqësitë e ditëve të shkollës dhe e jetojnë marrëdhënien në emër të ndarjes.

Gaforrja dhe Peshqit

Për Peshqit dhe Gaforren, shenjat e ujit, miqësia është e fortë emocionalisht. Këto shenja janë perfekte për të ndarë problemet, janë dëgjues të shkëlqyer, të ndjeshëm dhe empatikë. Ata dinë të ngushëllojnë kur nevojitet dhe të ndihmojnë për të kuptuar njëri-tjetrin.

Virgjëresha

Virgjëresha është nga natyra një shenjë shumë e përkushtuar ndaj miqësisë, më pak e dashur, por gjithmonë e gatshme për të ndihmuar. Pak janë aq të besueshëm sa ajo. Ata që kanë një mik të Virgjëreshës kanë një person që është gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar dhe për të sakrifikuar për ata që duan.

Peshorja Peshorja është shenja e miqësisë par excellence. E merr miqësinë me shumë seriozitet dhe etikë, duke pasur një ndjenjë të fortë drejtësie. Gjykimi që një Peshore u atribuon njerëzve të tjerë ka një vlerë të madhe, ata janë shumë të kujdesshëm për atë që mendojnë të tjerët, veçanërisht njerëzit që duan. Ndër të gjitha është shenja e miqësisë ekskluzive. Një mik i Peshores është vërtet një mik më i mirë.

Akrepi dhe Bricjapi

Shenja si të vetmuara ashtu edhe të pavarura, pak të errëta, më pak të lidhura me konceptin e miqësisë, por të besnikërisë së thellë, veçanërisht Akrepi, për të cilin miqësia është vëllaz ëri. Ata në përgjithësi kanë lidhje të pakta, por veçanërisht të forta. I tyri është, në fakt, një menaxhim ekskluziv i miqësisë.

Ujori

Ashtu si për Binjakët, edhe për Ujorin koncepti i grupit është shumë i rëndësishëm, por më pak i lidhur me një dimension adoleshent. Ata mund të rezultojnë të jenë miqtë më të mirë të Zodiakut për ndarjen e qëndrimit. Koncepti i Bashkësisë (mendoni për epokën e re), i bashkimit, ka qenë gjithmonë i lidhur me këtë shenjë. /albeu.com/


Shtuar 23.11.2021 15:45