Ndodh në aeroportin amerikan, zyrtarët e transportit i gjejnë pasagjerit armë në pulën e pagatuar

Zyrtarët amerikanë të transportit kanë kapur një pasagjer  që është përpjekur të kontrabandonte një armë në një avion duke e fshehur brenda një pule të papërpunuar.

Komploti i shpendëve u godit nga oficerët e Administratës së Sigurisë së Transportit (TSA) në aeroportin Fort Lauderdale-Hollywood të Floridës.

Arma e udhëtarit u pikas përpara se të hipte në bord, e mbushur brenda zogut dhe e mbështjellë në paketim letre.

Oficerët e TSA bënë shaka në Instagram për skemën.

Zyrtarët nuk zbuluan se kush e kishte hartuar planin, por fotot e postuara në Instagram nga TSA treguan oficerët duke ekzaminuar pulën brenda një zone kontrolli të aeroportit, përpara se të hiqnin armën dhe ta hapnin atë./albeu.com


Shtuar 9.11.2022 09:18

Tags: ,