Ndahet nga jeta në moshën 71-vjeçare e bija e Mitrush Kutelit

Ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare e bija e Mitrush Kutelit, Atalanta Pasko.

Mësohet se redaktorja e filmave është ndarë nga jeta pas një luftës me një sëmundje të rëndë.

Atalanta Pasko ka lindur më 23 Prill 1951 në Tiranë. Pasko ishte redaktore filmash, e njohur për veprat: Nusja dhe shtetërrethimi (1978), Gjeneral gramafoni (1978) dhe Në fillim të verës (1975).