Ndahet nga jeta ish-ambasadori gjerman në Tiranë Peter Zingraf

Është ndarë nga jeta ish-ambasadori gjerman në Tiranë, Peter Zingraf.

Lajmi është bërë i ditur nga ambasada gjermane në Shqipëri përmes një postimi në Facebook.

Zingraf ka ushtruar funksionin e ambasadorit nga viti 2019 deri në vitin 2023. Sipas njoftimit të ambasadës, ai ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të rëndë.

“Me pikëllim të thellë njoftojmë vdekjen e kolegut tonë të vyer Peter Zingraf.

Peter Zingraf, Ambasadori gjerman në Tiranë nga viti 2019 deri në vitin 2023, ka ndërruar jetë më 20 maj 2024 pas një sëmundjeje të shkurtër por të rëndë.

Humbja e tij e papritur na ka tronditur të gjithëve. Peter Zingraf do të mbahet mend si një person miqësor, me humor dhe gjithmonë i afrueshëm dhe si një koleg dhe mik i madh.

Ftojmë të gjithë ata që e njohën dhe e vlerësuan të ndajnë ngushëllimet dhe kujtimet e tyre në hapësirën tonë virtuale përkujtimore: https://peterzingraf.muchloved.com.
/albeu.com 


Shtuar 23.05.2024 17:22