Napoli-Inter, formacionet zyrtare

Në 20:45 luhet supersfida mes Napolit dhe Interit. Skuadra e Contes do fitoren për të shkuar drejt titullit.

Napoli po ashtu do të kërkojë tri pikë pasi po lufton direkt me skuadra si Juventusi, Roma e Lazio për një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Ja formacionet zyrtare:

Napoli: Meret; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Demme, Zielinski; Politano; Osimhen, Insigne.

Inter: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Darmian, Lukaku, Lautaro

Shtuar 18.04.2021 07:04