Napoli i gatshëm të shesë dy yjet e mesfushës

Në shtëpinë blu, pikërisht në seksionin e mesfushës, ekziston dyshimi i Fabian Ruiz, i cili nuk ka rinovuar dhe kontrata është gati të skadojë në vitin 2023.

Nëse ai nuk arrin një marrëveshje me klubin napoletan, këtë verë ai mund të jetë largimet e mëdha. Por gjithashtu Napoli është i gatshëm të seshë edhe polakun, Piotr Zielinski.

Mesfushori polak i cili ka një klauzolë lirimi prej rreth 100 milionë euro po monitorohet nga dy klubet gjermane, Bayern Munich dhe Borussia Dortmund./ h.ll/albeu.com

Shtuar 13.05.2022 15:18