Moti sot, temperaturat do të shkojnë deri në 41 gradë

Moti për ditën e sotme do të karakterizohet nga kthejllime dhe temperature të larta. Sipas Meteoalb, parashikohet që moti i nxehtë të mbetet edhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes por edhe në mesditë duke  luhatur vlerat ditore nga 18°C deri në 41°C.

Era do fryjë mesatare  dhe e fortë me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim mbi 3 ballë./albeu.com


Shtuar 8.07.2021 08:03

Tags: ,