MOTI/ Kështu pritet të jenë kushtet atmosferike për ditën e diel

Dita e diel pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qendrueshme. Orët me diell do të mbizotëroj në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa vranësirat do të  jenë të pakta kalimtare kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era parashikohet nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 15m/sek.


Shtuar 18.12.2021 23:26