Moti i keq në Shqipëri, ARRSH: Drejtuesit të vendosin zinxhirë dhe goma dimërore (FOTO LAJM)

ARRSH ka dhënë detajet e fundit në lidhje me gjendjen e akseve në Shqipëri.

“Në Rajonin Jugor dhe në Rajonin Qendror reshjet kanë pushuar kontraktorët kanë punuar me mjete borëpastruese dhe kanë bërë shpërndarjen e kripës në ato segmente ku ka pasur prezencë bore Në Rajonin Verior gjatë natës ka pasur kryesisht reshje shiu, pa sjellë probleme me qarkullimim e mjeteve, është punuar në Qafë Mali-Fierzë për pastrimin e aksit  Qarkullimi vazhdon normalisht në të gjitha akset nacionale…”- njofton ARRSH.

Pavarësisht përmirsimit të qarkullimit, bëhet me dije se drejtuesit e mjeteve duhet të pajisen me zinzhirë dhe goma dimërore.

“Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore…”- përfundon udhëzimi I ARRSH. /albeu.com/


Shtuar 12.12.2021 10:35