Momenti kur Basha gris fletën e votimit për Nikollën, reagimi i Ramës (FOTO & VIDEO)

PD ka shkuar në Kuvend me plan konkret për të bojkotuar votimin e Lindita Nikollës në krye të Kuvendit.

Të gjithë deputetët demokratë grisin fletët e votimit dhe i hedhin në tokë.

Ka qenë deputeti Enkelejd Alibeaj ai që e ka grisur fletën i pari dhe deputetët e tjerë e kanë ndjekur nga pas.

Ndërkohë, kryeministri Rama, ka mbetur mjaft i çuditur nga ky vendim i deputetëve të Partisë Demokratike dhe këtë gjë e tregon edhe fytyra e tij./albeu.com


Shtuar 10.09.2021 17:46