Mo Salah fiton çmimin “Futbollisti i Viti” në Angli

Mohamed Salah u votua “Futbollisti i Vitit” nga Shoqata e Gazetarëve të Futbollit, një çmim vjetor që ka nderuar lojtarët më të mirë të Premier League që nga viti 1948 sipas shtypit anglez.

Ky është çmimi i dytë për sulmuesin e Liverpoolit, kur hera e parë ishte në sezonin 2017/ 2018.

Me 48% të votave mund konkurrencën e De Bruyne dhe Declan Rice, përkatësisht në vednin e dytë dhe të tretë.

Ndërsa për femrat këtë çmim e mori sulmuesja e Chelsea të femrave, Sam Kerr./h.ll/albeu.com