Meta uron Berishën për ditëlindje: Numri 77, simbol i përsosmërisë!

Presidenti Ilir Meta ka uruar për ditëlindje ish-kryeministrin Sali Berisha.

Përmes një postimi në Facebook, Meta shkruan se e ka uruar privatisht Berishën dhe më tej shkruan se numri 77 (vjetët që ka mbushur Berisha) sipas Bilbës është simbol i përsosmërisë.

Postimi i Metës:

Sot e urova përzemërsisht Prof. Dr. Sali Berishën me rastin e 77-vjetorit të lindjes!

Për më tepër, që numri 77 sipas Biblës është edhe simbol i përsosmërisë!

 


Shtuar 15.10.2021 11:54