Messi i “shokuar” nga përmbysja e Realit, i dërgon mesazh Agueros në transmetim live

Real Madrid përfundoi një përmbysje historike për të mundur Manchester Cityn 3-1 të mërkurën dhe siguroi kualifikimin në finalen e Champions League në Paris, ku do të përballet me Liverpool.

Ish-sulmuesi i Atletico Madridit, Manchester Cityt dhe Barcelonës, Sergio Aguero, ka komentuar për “ESPN” ndeshjen mes dy gjigantëve evropianë së bashku me Oscar Ruggerin dhe Carlos Tevez.

Të tre po analizonin lojën dhe diskutuan fitoren e madhe të Real Madridit në Estadio Santiago Bernabeu.

Siç shpjegoi Santi Villahoz në “MARCA Claro”, Aguero lexoi një mesazh të dërguar nga Lionel Messi në fillimin e pjesës së dytë të kohës shtesë.

“Leo po më shkruan”, i tha Aguero Tevezit, i cili u përgjigj: “Çfarë po thotë Leo?”.

“Boll u tallët, nuk ka mundësi”, tha Messi duke iu referuar përmbysjes të Real Madridit.

“Është çmenduri, ata nuk mund të fitojnë një lojë tjetër si kjo,” u përgjigj një Tevez i habitur.

Ish-sulmuesi i Manchester City regjistroi një audio për t’iu përgjigjur Messit, i cili aktualisht po kryen tregtinë e tij në Paris Saint-Germain.

“Çfarë po ndodh?” tha Aguero.

“Unë jam këtu duke punuar dhe në fakt jam i tronditur. E vërteta është se nuk mund ta besoj. Për më tepër, i dërgova një audio Ibai Llanos duke i thënë: “Je shumë me fat” dhe ata japin një penallti. Nuk mund ta besoj.”/ h.ll/albeu.com