“Merrni dhe të dashurën time”, shqiptarja që humbi jetën në Greqi ishte bashkë me të fejuarin në tren: Evgjenia kishte puls

23-vjeçarja shqiptare Evgjeni  Micka është ndër viktimat e përplasjes së trenave në Tempe të Greqisë.

Avokati i e familjes së saj ka treguar se i fejuari i saj ishte me të mbrëmjen e së martës, kur ndodhi aksidenti fatal.

Siç tha avokati i familjes së 23-vjeçares, Evgjenia, e cila studionte për administrim biznesi, po kthehej me të fejuarin e saj në Giannica nga vinte.

Vajza fatkeqe ishte ulur në karrocën e tretë në sediljen 67 pranë dritares, tha avokati për Alpha, duke shtuar se i fejuari i saj ka pësuar djegie nga temperaturat që u rritën pas zjarrit që shpërtheu pas përplasjes së trenave.

Sipas avokatit të familjes Micka, i fejuari i Ifigjenisë fillimisht e zhvendosi atë në një pjesë tjetër të karrocës së bashku me një fëmijë tjetër. Sipas të njëjtit përshkrim, vajza kishte gjak në kokë dhe i fejuari i saj ka pretenduar se Ifigenia fillimisht kishte puls.

Ajo që kujton edhe i fejuari i 23-vjeçares është se kur e kanë marrë shpëtimtarët ka arritur t’u thotë “merrni edhe të dashurën time”. /albeu.com


Shtuar 3.03.2023 11:04