Merr “bekimin” e mbretëreshës, Truss zyrtarisht kryeministre e Britanisë së Madhe

Liz Truss është takuar me Mbretëreshën Elizabeth në Kalanë Balmoral.

Ky takim ka ardhur si pjesë e procesit formal për marrjen e postit të kryeministres së ardhshme të Mbretërisë së Bashkuar, shkruan BBC.

Kjo pason takimin e Boris Johnson dhe dorëheqjen e tij më herët këtë mëngjes.

Ky është imazhi i parë i mbretëreshës që kemi parë prej disa kohësh./albeu.com/