Mëngjesi nis me kthjellime, por si do të ndryshojë moti gjatë ditës

Orët e para të ditës do të jenë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Por gjatë mesditës dhe pasditës parashikohet që vranësira të zhvillohen duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara në vendin tonë.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen ndjeshëm në mesditë duke luhatur nga 11 gradë Celsius deri në 26 gradë Celsius./albeu.com


Shtuar 12.05.2021 08:08