Mega-operacioni në Elbasan, zbardhen emrat e të arrestuarve

Mbrëmjen e së martës në qytetin e Elbasanit u zhvillua një mega-operacion, ku janë arrestuar 27 persona.

Pjesë e operacionit ishin FNSH dhe Njësia Operacionale. U bë e ditur se arrestimet janë lidhur me akuzat për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

Emrat e të arrestuarve i ka bërë me dije gazetarja e Klodiana Lala, ku ka bërë më dije se te arrestuarit janë policë burgjesh dhe biznesmenë.

Emrat:

Hysni Ndreu polic
Gazmir Meta polic Bradashesh
Elvis Gjoci kontrollor burgu Bradashesh
Gentjan Gjata biznesmen
Kastriot Gjella qytetar
Erigers Miha qytetar
Ervin Velia i denuar
Genci Xhahysa i denuar
Klevis Delia i denuar
Dardan Xhahysa qytetar
Enver Kasneci
Delin Hajdari i denuar Drenove
Aleksander Llanaj i denuar
Gaxhai Gazmir Braka i denuar
Arben Grori i denuar
Aleksander Sinanaj i denuar peqin
Leo Osmani i denuar
Ilia Bashelli punonjes polic Drenove
Olgert Muca polic Drenove

Metko Nurcelli polic Drenove /albeu.com

 


Shtuar 2.02.2022 09:01