Mbrojti Mediun pas Gerdecit dhe Metën pas videos me Priftin? Përgjigjet Berisha (VIDEO)

SHBA pasi e shpalli non grata, e akuzoi Berishën se ka përdorur retorikën e tij për të mbrojtur veten, anëtarët e familjes dhe aleatët politik nga hetimet e pavarura antikorrupsion dhe masave llogaridhënëse.

Lidhur me mbrojtjen e aleatëve Berisha i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve duke thënë:

“Pas ngjarjes në Gërdec, Fatmir Mediut i është hequr imuniteti. Çfarë ndërhyrjeje qenka kjo?  Ilir Meta e dha vetë dorëheqjen, ndaj e hoqi vetë imunitetin dhe doli para Gjykatës. Në të dyja rastet imunitetet janë hequr. Heqja e imunitetit qenka ndërhyrjeje? Ndaj për këtë arsye do ta çoj në Gjykatë.” /albeu.com/

Shtuar 20.05.2021 18:22