Mbetjet e raketës që goditën Kievin vrasin një ukrainas dhe plagosin 6 të tjerë

Një person është vrarë dhe gjashtë janë plagosur pasi mbetjet e një rakete ruse të rrëzuar goditi një rrugë banimi në Kiev, thonë autoritetet ukrainase.

Mbetjet e raketës shkatërruan një autobus dhe i vunë flakën një ndërtese banimi në lagjen Kurenivka të kryeqytetit, pasi u kapën nga mbrojtja ajrore e Ukrainës, thotë Shërbimi Shtetëror i Emergjencave të Ukrainës.

Ai shton se autobusi kishte asnjë pasagjer, por u shkatërrua plotësisht.

Fotot e shpërndara nga Anton Gerashchenko, një këshilltar i ministrisë së brendshme të Ukrainës, tregojnë mbetjet e përdredhura të autobusit të shpërndara nëpër rrugë ndërsa tymi ngrihet nga ndërtesa e dëmtuar. Ato që duken të jenë gjurmët e raketave kundërajrore shihen në qiellin lart./albeu.com


Shtuar 14.03.2022 14:01