Maqedoni: 24 vjeçari ndërroi jetë nga koronavirusi 10 ditë pas dasmës

Në Klinikën e Manastirit sot ka humbur betejën me COVID-19 një 24 vjeçar nga Resnja.

Ai ishte hospitalizuar më 25 gusht në një gjendje të rëndë me pneumoni dhe probleme frymëmarrje. Ndaj tij menjëherë është vepruar me terapinë e nevojshme pasi që ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Burime nga ky qytet kanë thënë për mediat lokale se ai para dhjetë ditëve ishte martuar dhe se dyshohet se është infektuar në dasmën e tij.


Shtuar 27.08.2021 21:32