“Makinë e dyshimtë”, operacion i madh policor, rrethohet Parlamenti

Një operacion i madh policor ëshyë duke u zhvilluar në kryeqytetin zviveran, Bernë.

Policia rrethoi ndërtesën e parlamentit federal dhe u kërkoi qytetarëve të qëndrojnë larg zonës dhe rrugëve përreth.

Sipas gazetës Neue Zuercher Zeitung, zona u rrethua për shkak të pranisë së një burri të dyshimtë dhe një makine në sheshin Bundesplatz./Albeu.com.


Shtuar 14.02.2023 16:41