Makina merr flakë në tunelin e Kalimashit, bllokohet njëri sens i lëvizjes

Një makinë ka marrë flakë në tunelin e Kalimashit. Zjarrfikësit kanë mbërritur në vendngjarje dhe kanë shuar flakët. Fatmirësisht nga incidenti nuk ka mbetur i lënduar asnjë njeri.

Mësohet se makina i përkiste një shtetasi amerikan që jetonte në Serbi. Lëvizja në tunel është bllokuar në sensin që vjen për Tiranë.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit, ndërkaq hetimet kanë nisur për zbardhjen e ngjarjes./albeu.com

Shtuar 13.07.2021 08:54