Lulzim Basha: Rajoni më i varfër në Europë gjendet në Shqipëri

Kreu i PD, Lulzim Basha e cilëson veriun e Shqipërisë si rajonin më të varfër në Europë dhe për këtë fajëson qeverinë e kryeministrit Rama.

Basha shtron pyetjen “Cili është rajoni më i varfër i Europës?”, në kuadër të atyre që Basha i quan 100 dështimet e Edi Ramës.

Basha thotë se sipas Eurostat, veriu i Shqipërisë është më i varfëri.


Shtuar 16.03.2021 20:26