Luftë për kreun dhe mbijetesën, renditja e Superiores (FOTO LAJM)

Teksa tashmë është mbyllur edhe java e 33-të, mund t’i hedhim një sy renditjes, që ka pësuar ndryshime.

Teuta kryeson e vetme, me 62 pikë, teksa ka përfituar nga ndalesa e Partizanit dhe Tiranës në derbi. Të kuqtë qëndrojnë pas me 59 pikë, ndërsa bardheblutë renditen të pestët me 54 pikë. Vllaznia dhe Laçi janë në kuotë të barabartë pikët 57, teksa ndajnë vendin e tretë dhe të katërt.

Apolonia tashmë edhe matematikisht ka rënë një Kategorinë e Parë, ndërkohë që Skënderbeu, Kastrioti dhe Bylisi vazhdojnë luftën për mbijetesë.

Në foton e mposhtme keni renditjen e plotë.


Shtuar 13.05.2021 21:31