Lufta Izrael-Palestinë: Babai i fshehur në autostradë mbron foshnjen e porsalindur (VIDEO)

Prej ditws sw hwnw vazhdon lufta mes Izraelit dhe Palestinws, ku deri mw tani raportohen nga mediat vendase  140 viktima, mes tyre 40 fëmijë dhe 950 të plagosur.

Forcat e mbrojtjes së Izraelit publikuan një video që tregon një baba duke u përpjekur të kthehej në shtëpi me një foshnjë të porsalindur. Fatkeqësisht në ato momente u lëshuan raketat nga Hamasi.

Video është bërë në një autostradë, aty ku tregon burrin që mban foshnjën fort në krahë, ndërsa shikon lëvizjet që po bëhen sipër kokës së tij.

Forcat izraelite të mbrojtjes njoftuan vazhdimin e luftës kundër Hamasit.

 

Shtuar 15.05.2021 09:05