LIVE/ Po udhëheq i vetëm turmën drejt Kryeministrisë, fjala e para e Sali Berishës: Jemi kundër “Open Balkan”!

Aktualisht në Tiranë ka nisur protesta e ish-kryeministrit Berisha i cili ka thirrur mbështetësit e tij kundër Ballkanit të Hapur dhe kundër vizitës së Vuçiç në Tiranë.

Ish-Kryeministri Sali Berisha është nisur për në selinë, ku do t’ju bashkohet protestuesve dhe të nisë më pas marshimi drejt Kryeministrisë.

Berisha ka zgjedhur që këtë protestë ta mbajë I vetëm, pasi pranë tij nuk është parë asnjë demokrat i njohur dhe mbështetës.

Në dalje të shtëpisë së tij, Berisha mbajti një fjalim të shkurtër lidhur me “Ballkanin e Hapur”.

Sali Berisha: Dua të përshëndes shumë përzemërsisht të gjithë shqiptarët sot që bashkohen në protëstën e aprë më të fuqishme për mbrojtjen e interesit kombëtar të shkelmuar nga regjimi i kreut të Meduzës, Edvin Rama.

Jemi kundër aleancës trilaterale Beograd-Tiranë-Shkup. Është kundër kësaj aleancë të mishëruar në atë që quhet Ballkan i Hapur, por në fakt kundërshtohet nga 3 vendet e tjera të Ballkanit, por konsiderohet aleancë e rrezikshem dhe nga Kroacia.

Kemi të bëjmë me një qëndrim për mbrojtjen e interesit kombëtar të shqiptarëve që është integrimi në BE. Kjo nisëm i kundërvihet në mënyrë të paskrupplt nismës së Berlinit, e frymëzuar nga Aleksandër Vuçiç, dhe vëllai i tij siamez, Edi Rama. /albeu.com/

Ndiqeni live protestën:


Shtuar 20.12.2021 16:35