Lihet në burg greku që vrau 39-vjeçarin shqiptar, pendohet për krimin: Ishte gabimi më i madh i jetës sime

68-vjeçari që qëlloi me armë zjarri 39-vjeçarin  shqiptar Brigen Limka është lënë në burg.

Autori rreth orës 10:00 të mëngjesit ka dalë para Gjykatës së Pireut për të kërkuar falje para hetuesit.

I moshuari, pas dy afatesh që kërkoi dhe mori, u shfaq i penduar për veprimin e tij gjatë kërkimit të faljes.

Lexo edhe: “Kishim fërkime prej vitesh”, greku del para Gjykatës nën masa të rrepta sigurie, kërkon falje për vrasjen e shqiptarit

“Jam penduar. Sinqerisht kërkoj falje, ishte gabimi më i madh i jetës sime. Dhe për këtë uroj dënimin tim”, dyshohet se ka deklaruar ai para hetuesit, i cili sipas informacioneve ka kërkuar ekzaminimin e tij nga një psikiatër.

Kryerja e ekspertizës psikiatrike është urdhëruar sipas detyrës zyrtare nga hetuesi, pasi as i akuzuari dhe as avokatja e tij, znj. Elli Avramidou, nuk kanë paraqitur pretendime për uljen e akuzës.

“Me marrëveshjen e hetuesit dhe prokurorit, klientit tim i është caktuar masa e paraburgimit. Ai e ka pranuar aktin e tij dhe ka kërkuar që t’ju ​​përcjell faljen e sinqertë. Gjithashtu gjatë procesit ka deklaruar se ka qenë gabimi më i madh i jetës së tij”, tha ai./Albeu.com./


Shtuar 19.09.2023 13:16