Lideri çeçen merr djalin e tij 14 vjeçar në Ukrainë? (VIDEO)

Në një video të publikuar nga Daily Mail, Kadyrov dyshohet se e ka çuar djalin e tij në Mariupol dhe në spitalin ku ndodhet komandanti i plagosur Ruslan Geremeyev.

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov mori djalin e tij Adamin, 14 vjeç, në një fushatë të përgjakshme në Mariupol, raportoi të martën Daily Mail. Ata publikuan pamje dhe fotografi duke thënë se djali ishte në një qytet të shkatërruar ukrainas, shkruan albeu.com.

In one sequence the child, dressed in dark green military fatigues (pictured), is shown with his father visiting the hospital bedside Kadryrov's henchman commander Ruslan Geremeyev.

Në video, Adami ka veshur rroba ushtarake dhe babai i tij e ka dërguar në spitalin e Mariupolit. Kadyrov dyshohet se ka thënë se e ka marrë djalin e tij për të mësuar nga dora e parë për sukseset në luftë, por edhe nevojat e ushtarëve rusë në luftë. Kadyrov tha në video se nuk ishte dakord me vendimin e rusëve për të ulur presionin ushtarak ndaj Kievit.

Anonymous gjithashtu postoi në Twitter për Kadyrov dhe luftën e tij në Ukrainë. Ata mohojnë përfshirjen e tij në luftë me një foto të gjunjëzuar pranë një karburanti.

“Udhëheqësi çeçen Kadyrov dëshiron dëshpërimisht që njerëzit të mendojnë se ai po lufton në Ukrainë. Së pari, ai gënjeu se ishte në Kiev sepse ishte parë në Çeçeni. Tani ai thotë se është në Mariupol dhe ka publikuar këtë foto, por nuk e kupton që nuk ka pikë karburanti Rosneft në Ukrainë”, shkruan ata.

 

 

 

Kadyrov was seen introducing the boy (pictured) to the Russian army general, saying: 'Here is my Adam'.

The boy, named Adam, is seen in video footage donning military clothing while being given a tour of a hospital by his autocrat father (pictured together) - a close ally of Vladimir Putin - in the ravaged Ukrainian port city of Mariupol

 

Shtuar 29.03.2022 22:32