Liderët europianë mbërrijnë në samitin e Pragës, çfarë pritet të ndodhë (FOTO LAJM)

Liderët europianë kanë mbërritur në samitin e Komunitetit Politik Europian (EPC) në Pragë.

Lajmin e bën të ditur BBC, sipas të cilës, takimi i parë i EPC-së po mbahet në Kështjellën e Pragës, ku do të marrin pjesë liderët e 27 shteteve të Bashkimit Europian dhe 17 vendeve të tjera europiane.

Midis tyre është edhe kryeministrja e Mbretërisë së Bashkuar, Liz Truss, e cila pritet të bëjë thirrje për unitet midis homologëve të saj europianë në lidhje me luftën në Ukrainë./albeu.com/