Lëvizja Vetëvendosje: Do korrim fitore të madhe, do e dyfishojmë rezultatin me zgjedhjet e 2017

Lëvizja Vetëvendosje, është shprehur se do fitojë shumicën e komunave në Kosovë dhe do dyfishojë rezultatin me zgjedhjet e 2017.

Zyrtarja e LVV, Fitore Pacolli, ka thënë në një prononcim për mediat, se në këto zgjedhje do të jenë fituese në “komunat më të fuqishme”.

Në një konferencë për mediat në Kosovë, Fitore Pacolli, pjesë e LVV, ka thënë se rezultati final do të dëshmojë se kjo parti do të dyfishojë votat në zgjedhjet komunale, krahasuar me vitin 2017.

“Në krahasim e rezultatin e zgjedhjeve komunale të vitit 2017, nga partia e tretë do të jemi bindshëm partia e parë. Rezultatet finale do të do qartësojnë ngritjen e Vetëvendosjes në raport me zgjedhjet e fundit në nivel lokal. Numri i përgjithshëm i votave dhe besimit të qytetarëve presim të dyfishohet”, tha Pacolli./albeu.com


Shtuar 17.10.2021 22:15