Lëkundje tërmeti në Shqipëri, magnituda dhe epiqendra

Lëkundje sizmike janë ndjerë në vednin tonë pak minuta më parë.

Sipas EMSC magnituda  e tërmetiti ishte 4.0 Rihter, ndërsa thellësia 5 kilometra.

Epiqendra e tërmetit ishte  në Belsh, mes Elbasanit dhe Lushnjës.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në në Tiranë.
/albeu.com/ 

 


Shtuar 28.02.2023 18:47