Lajm i mirë! I nxehti afrikan në Shqipëri është drejt fundit

Vapa që ka pushtuar Shqipërinë është drejt fundit! Shërbimi Meteorologjik Ushtarak ka bërë parashikimin e motit për  ditët në vijim në vendin tonë.

Sipas SHMU, masat ajrore të nxehta që prej ditësh kanë qënë prezente mbi vendin tonë gradualisht do të tërhiqen. Pra temperaturat do të pësojnë rënie në vlerat maksimale kryesisht sot dhe nesër.

Për 3 ditët në vijim moti parashikohet kryesisht i kthjellët e vranësira kalimtare, ndërsa era përgjithësisht do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, shoqëruar me një valëzim të forcës 1-2 ballë. /albeu.com/