Thuajse dy mandate, ky është qarku me më shumë vota të pavlefshme

Pothuajse ka numëruar numërimi i votave në të gjitha qarqet e vendit, dhe PS ka fituar sërish, duke siguruar një mandate të tretë. Nga numërimi i votave, PS ka marrë 74 mandate, PD 59 mandate, LSI 4 mandate dhe PSD 3 mandate.

Nga numërimi, 1559261 janë  vota të vlefshme dhe 81877 vota të pavlefshme. Qarku që ka më shumë vota të pavlefshme është Tirana me 17282.

Votat e pavlefshme sipas qarqeve:

Shkodra 6110

Kukësi 2188

Dibra 4686

Lezha 4925

Durrës 7808

Elbasani 9775

Tirana 17282

Fieri 9375

Gjirokastra 2310

Korça 7375

Berati 5292

Vlora 4730

/albeu.com/


Shtuar 27.04.2021 22:03