“Ky është një sulm sepse ka kërkuar rikandidimin”, çfarë tha avokati i Thoma Gëllçit, për arrestimin e ish-drejtorit të RTSH

Avokati i ish-drejtorit të RTSH-së, Thoma Gëllçit është shprehur i zhgëenjyer nga vendimi i Gjykatës për lënien në burg të klientit të tij.

Sipas informacioneve ai është shprehur se Gëllçi ka dashur të rikandidojë në postin që ka mbajtur dhe sipas tij kjo ka qenë arsyeja e sulmit ndaj tij.

Ai u arrestua bashkë me 3 ish-vartësit e tij, Ervin Muraj, Alban Malaveci dhe Julian Tapia të cilët kanë qenë pjesë e Komisionit të Kualifikimit dhe akuzohen se kanë bërë ndërhyrrje në tendera korruptivë.

Avokati gjithashtu shtoi se do të ndërmerrnin hapa të tjerë për t’i shkuar deri në fund këtyre akuzave, që janë të padrejta sipas tij./albeu.com