Kush janë të arrestuarit e përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë në kuadër të një operacioni ndërkombëtar për trafik të lëndëve narkotike të kryer mes autoriteteve shqiptare dhe italiane është bërë i mundur arrestimi i 28 personave.

Nga ky operacion janë arrestuar prokurori i Vlorës dhe disa zyrtarë të tjerë, raporton Abcnews.

Sipas burimeve mësohet se të ndaluarit në këtë operacion të dënuar me arrest shpie janë: Artur Krasniqi, Ferstim Lelaj, Maksim Sota dhe Ilirjan Balla.

Ndërsa të akuzuarit për përfshirje në trafik droge të arrestuar në këtë operacion janë: Shkëlzen Kamberi, Klajdi Ademi (Hysomemaj), Sajmir Kurti, Luan Zylyftari, Aleks Memaj, Erind Hysomemaj, Çezar Gjonmema, Aleksandër Meço, Geri Zylyftari, Mareglen Çaçi, Artan Zylyftari, Toni (Elton) Kushi, Erlind Zylyftari dhe Ilir Gaba.

Vijon….


Shtuar 2.07.2021 12:11