Kupa e Italisë, Juventus-Inter fomacionet zyrtare, Asllani sërish në stol

Juventus dhe Inter do të përballen në Torino në orën 21.00, në ndeshjen e vlefshme për gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë. Pak më parë janë publikuar edhe formacionet zyrtare, me trajnerin Allegri dhe homologun Inzaghi që kanë shuar të gjitha dilemat.

Mesfushori shqiptar, Kristjan Asllani do ta nisë ndeshjen nga stoli, pasi nuk është preferuar nga Inzaghi. Shpresat janë që Asllani të aktivizohet në pjesën e dytë, për të dhënë një kontribut të rëndësishëm.

JUVENTUSI (3-5-1-1): Perin; Gatti, Bremer, Danilo; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Nga Maria; Vllakovic. Trajner: Allegri

INTERI (3-5-2): Handanoviç; D’Ambrosio, Acerbi, Sticks; Darmian, Barella, Brozovic, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro. Trajner: Inzaghi


Shtuar 4.04.2023 19:28