Kryetari i Bashkisë së Shkupit i dhuron fanellën e Juves Edi Ramës (VIDEO)

Tashmë të gjithë e dinë se kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është tifoz i flaktë i Juventusit.

Se i pëlqen ky ekip, Rama nuk e fsheh as në publik. Shpesh herë shihet i veshur me logon e Juventusit.

Kjo u bë shkas, që sot në Shkup të fitojë si dhuratë fanellën e këtij ekipi.

Ishte Kryetari i Bashkisë së Shkupit, Petre Shilegov që u kujdes për këtë.

Dhurata shkëmbyen edhe të pranishmit tjerë në takimin joformal mes Ramës, Zoran Zaev dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Ky takim erdhi një ditë para Mini Shengenit që do të mbahet nesër në Shkup. /TV21/


Shtuar 28.07.2021 20:39