Kriza energjitike, Basha mesazh deputetëve të opozitës: Vjedhje e organizuar e Ramës, të nxisim reagimin qytetar

Pas paralajmërimit të Ramës për krizën energjithike që pritet të godas Shqipërinë, kryetari i partisë Demokratke, Lulzim Basha i ka dërguar një sms anëtarëve të grupit parlamentar demokrat, lidhur me këtë çështje.

Basha i ka kërkuar deputetëve që të dalin në terren dhe të kenë kontakte me qytetarët, në mënyrë që të arrijnë të mobilizojnë reagimin qytetar, ndaj asaj që ai e quan si vjedhje të organizuar prej Ramës./albeu.com