Koreja e Veriut prezanton arsenalin ushtarak (FOTO LAJM)

Vendi komunist, Koreja e Veriut prezantoi sot armatimin e saj, në një paradë madhështore.

Pjesë e ekspozitës, ishin armë të tilla duke filluar që nga avionët ushtarakë, raketat, taknet, armatimi i lehtë dhe forca e ushtarëve.

Një ekspozitë jo si ato që jemi mësuar të shohim, në një kohë kur mediat raportojnë se prej muajsh Koreja e Veriut është në krizë për bukën.

Por me sa duket kur është fjala për armatim, diktatori Kim Jong nuk kursehet./albeu.com


Shtuar 14.10.2021 19:26