Kokainë, mijëra euro dhe telefona pa kartë, arrestohen 3 shqiptarët në Itali

Tre persona me origjinë shqiptare, të moshës 36, 33 dhe 30 vjeç, janë arrestuar nga nga policia italiane për posedim të lëndëve narkotike për qëllime trafikimi të drogës.

Policë t ndaluan pë r kontroll një  “Renault :aguna” në  Piazza Castello, pak hapa larg qendrës.

30-vjeçari ishte drejtues ndë rsa  33-vjeçari pasagjer.

Pasagjeri i mbante në  më nyrë  në mënyrë të dyshimtë krahët e tij të palosur në pjesën e poshtme të barkut dhe kishte një  një enë plastike që përmbante rreth pesëdhjetë pako celofani me kokainë .

Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij, u gjet 36-vjeçari bashkëkombës, kushëri i drejtuesit të makinës, i cili kishte mbërritur në qytet prej një muaji, shkruan Ansa. 

Gjatë  kontrollit në  shtë pi u gjetë n 150 doza të  tjera, disa peshore precise, 2 mijë euro cash, që i atribuohen trafikut të drogës.

Në shtëpinë e 30-vjeçarit, megjithatë, u zbuluan mbi 25 mijë euro të prerjeve të ndryshme.

U sekuestruan gjithsej 130 gramë drogë, 27 000 euro, 8 telefona celularë, disa pa karta, të cilat funksiononin duke përdorur rrjetin publik ë i-fi për komunikim me klientët. Në pritje të seancës së vlefshmërisë, shqiptarët u dërguan në burgun e Vercellit./Albeu.com/


Shtuar 13.02.2023 22:39