Kohë e kthjellët me reshje dëbore, parashikimi i motit për sot

Kohë e kthjellët por me temperatura të ulta, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme. Mësohet se në pjesën e parë të ditës, qielli do të jetë i kthjellët por me vranësira të lehta, të cilat do të zhdukën në pjesën e dytë të ditës.

Në skain Verior-Verilindor në pjesën e parë të ditës pritët të ketë reshje të pakta dëbore. Temperaturat ditën e sotme do të variojnë nga -1 në mëngjes dhe në mbrëmje deri në 10 në mesditë.
Era nga ana tjetër do të fryjë e fortë dhe me shpejtësi 65km/h, duke bërë që dallgëzimi në det të shkojë deri në 5 ballë.


Shtuar 19.12.2021 07:44