Kishte gati drogën për t’ia shitur një të mituri, arrestohet në flagrancë 25-vjeçari në Fier

Policia ka arrestuar në flagrancë një 25-vjeçar, banues në Fier, pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet një sasi e vogël lëndë narkotike cannabis sativa, të cilën e kishte bërë gati në paketim për t’ia shitur një shtetasi të mitur 14-vjeç.

Gjithashtu, Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier proceduan penalisht shtetasin Sh. H., 47 vjeç, banues në Patos, pasi ka përndjekur dhe ka ngacmuar në mënyrë të vazhdueshme nëpërmjet telefonit, një shtetase 30 vjeçe.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./albeu.com


Shtuar 28.07.2021 12:41