Këto janë shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot verën

Stina e preferuar e të gjithëve është vera. Ose ndoshta jo; Kur jeni duke shijuar zhytjet në det, shëtitjet me akullore pasdite, kokteje të freskëta nën yje apo siesta verore në mesditë, ka disa njerëz që duket se nuk e preferojnë fare atë.

Vapa, temperaturat e larta, insektet e ndryshme u shkaktojnë tension, nerva dhe lodhje. Ata preferojnë malin dhe heshtjen e tij, sesa detin, festat në plazh dhe zhytjet. Ndryshe nga disa njerëz që nuk e durojnë fare të ftohtin, ndihen mirë kur moti është, le të themi, i freskët.

Cilat janë këto shenja?

Demi
Jepini atij sporte dimërore dhe ia merrni shpirtin. Demi e do dimrin dhe sigurinë që ai ofron, sepse kjo stinë nuk parashikon ndryshime apo paqëndrueshmëri intensive dhe të mëdha. Dhe nëse shkon në det (nëse nuk mund ta shmangë) ka më shumë gjasa të zhytet vetëm për t’u freskuar dhe për të dalë menjëherë.

Virgjëresha
Dimri është një kohë kur Virgjëresha nxjerr në pah më të mirën e saj. Në verë ajo çorganizohet dhe humbet lehtësisht vëmendjen e saj. Kjo nuk e ndihmon atë të performojë ashtu siç dëshiron. Kur moti është më i ftohtë ajo qëndron e fokusuar dhe ndjek orarin e saj. Vapa nuk është për të.

Bricjapi
Një tjetër adhurues i planifikimit që vështirë se ndihet rehat gjatë verës. Bricjapët janë plotësisht të përkushtuar ndaj punës së tyre dhe vera nuk i ndihmon ata të qëndrojnë të fokusuar në qëllimet e tyre. Çdo dimër ai vendos qëllime dhe organizon jetën e tij. Këtë sezon ai mund t’ia dalë. Në verë… jo aq shumë.


Shtuar 10.06.2023 18:55

Tags: ,