Kërcënuan 33 vjeçarin me armë zjarri, shpallen në kërkim tre të rinj në Vlorë

Tre të rinj në Vlorë janë shpallur në kërkim pas një denoncimi të bërë nga një 33 vjeçar. Ky i fundit ka pretenduar se e kanë kërcënuar me armë zjarri.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Vlorë referuan materialet në Prokurori dhe po punojnë për kapjen e shtetasve J. A., 29 vjeç, E. A., 27 vjeç dhe G. B., 24 vjeç, të tre banues në Vlorë, pasi ditën e djeshme, ka kallëzuar shtetasi E. H., 33 vjeç, banues në Cërrik, se këta shtetas e kanë kanosur me një send të ngjashëm me armë zjarri, për motive të dobëta. Gjatë kontrollit në banesën e shtetasit G. B. u gjet dhe u sekuestrua një sasi municioni luftarak.”, njofton policia.


Shtuar 5.01.2024 18:15