Kërcënohet Erdogan? Gjendet eksploziv para tubimit të presidentit turk

Policia turke ka gjetur lëndë shpërthyese nën një automjet që i përkiste një oficeri policie, i cili supozohej të ishte në detyrë në një tubim për Presidentin Recep Tayyip Erdogan, të shtunën në mëngjes, sipas TRT Haber.

Eksplozivi i improvizuar nën automjetin personal të oficerit të policisë u gjet në Mardin, një provincë në juglindje që është më shumë se 200 kilometra larg tubimit të mbajtur në Siirt, shkruan gazeta.

Eksplozivi u zbulua përpara se oficeri i policisë të udhëtonte për në Siirt dhe u çaktivizua duke parandaluar sulmin./albeu.com


Shtuar 4.12.2021 21:28